pomoc dydaktyczna dla nauczycieli,
wychowawców, pedagogów i terapeutów

Wejdź na stronę >>

KLOCKI NEMI® DO NAUKI LICZENIA

Klocki Nemi to rewolucja. Nowoczesność, której tak brakuje w edukacji i której ciągle tak poszukujemy . My ją znaleźliśmy. Narzędzie opracował Nemezjusz Cywiński, tworząc z niego kompendium do nauki matematyki od „zera do mnożenia”. Wreszcie pomoże ono i dzieciom i nauczycielom prowadzenie interesujących lekcji matematyki. Jak widać na każdym filmie, klocki Nemi są chętnie używane przez dzieci. Ich magnetyczność sprawia dzieciom wiele frajdy. Uczniowie układają z nich zarówno „roboty” jak i działania arytmetyczne. Matematyka to przede wszystkim dobra zabawa. Przy akompaniamencie dobrej zabawy dzieci budują odpowiednie wzorce matematyczne, które są podwalinami ich matematycznej przyszłości. Dajmy dzieciom szanse. To jest ich prawo, a nasz obowiązek.

DLA KOGO?

Klocki Nemi przeznaczone są dla dzieci i ich nauczycieli. Dla przedszkoli, przedszkolaków i przedszkolanek. Dla szkół. Dla terapeutów, dla dyslektyków, czy nawet dla dyskalkulików i innych dzieci pokrzywdzonych przez los. Pomogą rodzicom i dziadkom bawiącym się z dziećmi w swoich domach. Adresujemy je do wszystkich tych, którzy chcą zacząć przygodę z matematyką. Opracowane kompendium składa się z gotowych scenariuszy, lekcji, szkolenia oraz filmów instruktażowych. Zobaczcie Państwo sami.

GOALS PURSUED AND ACHIEVED BY WORKING WITH NEMI BLOCKS:

  • eliminating difficulties in understanding mathematics at every stage of early school education
  • showing mathematics in a new light (arousing curiosity, creating the desire to explore dependencies and regularities independently)
  • building awareness in learning (and also in teaching) mathematics
  • raising the level of mathematics teaching in pre-school and early childhood education.

KLOCKI NEMI®

Klocki Nemi to reakcja na aktualne potrzeby w edukacji, a także próba odpowiedzi na wyniki badań dotyczących metod kształcenia. Ta strukturalna pomoc dydaktyczna dedykowana jest dla nauczycieli, wychowawców, pedagogów i terapeutów.

PRACUJĄC na klockach NEMI
rozwijamy takie
kluczowe umiejętności jak:

tworzenie
mentalnych
osi liczbowych
Myślenie
przyczynowo-skutkowe
Tworzenie
wzorców
arytmetycznych
Matematyzowanie
rzeczywistości
kategoryzowanie
Rozwijanie
pamięci
operacyjnej

Nasze
osiągnięcia

Klocki nemi z pakietem SUPERSMYKI otrzymały wyróżnienie od Komitet Ochrony Praw Dziecka w kategorii EDUKACJA w XX edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku!

„Za tych co szaleni, za odmieńców, buntowników. Za tych co patrzą na świat inaczej. ONI NIE LUBIĄ ZASAD. Można ich cytować, można się z nimi nie zgadzać, ale jednego nie można zrobić – nie można ich ignorować, bo to oni zmieniają świat. I choć niektórzy mogą widzieć w nich szaleńców, MY DOSTRZEGAMY W NICH GENIUSZ. Ponieważ to ludzie wystarczająco szaleni, by sądzić, że mogą zmienić świat.” Fragmenty kampanii Myśl inaczej, Apple Inc.

KIM JESTEŚMY?

Matema to grupa pasjonatów, którzy na co dzień pracują z uczniem na każdym poziomie i w każdym wieku, pomagając w rozumieniu matematyki. Zajęcia dedykowane najmłodszym są efektem poszukiwania przyczyn trudności z tym szkolnym przedmiotem. Praca z małym dzieckiem stanowi formę prewencji przed ewentualnymi niepowodzeniami na późniejszych etapach edukacji oraz daje szansę na ukierunkowanie swoich poczynań w stronę nauk ścisłych. My nie tylko uczymy matematyki, ale przede wszystkim kreujemy sposób jej nauczania samodzielnie tworząc pomoce dydaktyczne. Efektem naszych prac są docenione przez Komitet Ochrony Praw Dziecka gry planszowe jak również klocki Nemi przeznaczone zarówno do pracy indywidualnej jak i z większą grupą podopiecznych. Celem działań Matemy jest szeroko rozumiana poprawa jakości nauczania matematyki.

ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS

Katowice | Jankego 40
Gliwice | Styczyńskiego 26/11